Wydawnictwo ONGRYS


Nowinki   Wydawnictwo   Publikacje   Zakupy   Forum   Kontakt  

Kubuś Piekielny:
    Opis projektu
    Seria
    Publikacje
    Autorka
    Produkcja
    Recenzje

Patroni albumu:
Gildia Komiksu
Aleja Komiksu
Poltergeist

Wydawnictwo ONGRYS
Albumy:
    
Skąd się bierze woda sodowa?
    
Antresolka profesorka Nerwosolka
    
Orient Men
    
Podróż smokiem Diplodokiem
    
Więcej albumów...

Kontakt:
wydawnictwo@ongrys.plWydawnictwo ONGRYS
Kubuś Piekielny

Wydawnictwo Ongrys prezentuje pierwsze zbiorcze wydanie przygód Kubusia Piekielnego.

Zawiera on przygody wydane w dwóch książeczkach - "Przeprowadzka" oraz "Sąsiedzi". Są też historie które miały stanowić trzeci tomik, ale ukazały się tylko w "Świecie Młodych" - "Ja, Kubuś". Ze "Świata Młodych" jest również cykl "Remont? Remont!" oraz najstarsze przygody Kubusia - zatytułowane "Piekielny Kubuś" - wchodzące w skład wydania rozszerzonego. Zebraliśmy wszystkie przygody zamieszczone w "Uśmiechu Numeru". Jest też 15 całkiem nowych plansz, które autorka narysowała specjalnie do tego wydania.

Oprócz komiksów w albumie są tez dodatki - m.in. bibliografia dotychczasowych wydań Kubusia, krótki opis całej serii, wywiad z Szarlotą Pawel, wyjaśnienia autorki dotyczące niektórych niuansów PRL-u, przedstawionych w komiksach oraz ilustracje z Kubusiem i Malwinką.

Premiera albumu miała miejsce 14.III.2009 podczas 9 Warszawskich Spotkań Komiksowych.


scenariusz: Szarlota Pawel
rysunki: Szarlota Pawel
format: 222 x 295
oprawa: twarda
objętość: 128 stron
data wydania: III.2009
ISBN: 978-83-61596-01-1
cena detaliczna: 59 zł

(więcej informacji...)Oprócz albumu przygotowaliśmy kilka dodatków: reprint planu lekcji z roku 1979, koszulki T-Shirt z Kubusiem, zestaw pięciu pocztówek, zestaw grafik z projektami okładek, kubek, oraz trzy pocztowe znaczki personalizowane. Stoisko przystroiliśmy dwoma wzorami mini-plakatów. Wszystko to można obejrzec na stronie gadżety.

Kilka zdjęć z produkcji albumu można zobaczyć m.in w krótkiej fotorelacji.

Wydanie rozszerzone

Wszystkie wymienione powyżej historyjki to masa komiksów z Kubusiem, ale nie są to wszystkie dotychczas narysowane przygody. W Świecie Młodych w latach 1977 i 1979 ukazały się dwa cykle zawierające w sumie 45 przygód, z których 26 zostało przez autorkę przerysowanych w książeczkach. A co z pozostałymi? Z jednej strony nie ma jak włączyć ich do albumu, bo nie pasują ani scenariuszowo (Piekielni mieszkają w nich w domku jednorodzinnym - dlaczego tak jest czytaj w opisie serii), ani graficznie (to w końcu najstarsze przygody Kubusia, rysowane całkiem inaczej). Z drugiej - miłośnicy serii zapewne chcieliby się z nimi zapoznać. Dla nich własnie powstało rozszerzone wydanie przygód Kubusia Piekielnego.

Rozszerzone wydanie w stosunku do podstawowego jest wzbogacone o nie przerysowane przygody ze Świata Młodych oraz o galerię ilustracji. W sumie ma 160 stron. Ma też inną okładkę.

Nakład wydania rozszerzonego wynosi 500 egzemplarzy. Każdy egzemplarz jest ponumerowany i podpisany przez autorkę. Wydanie to nie będzie dostępne w księgarniach ani empikach - kupić je będzie można bezpośrednio w wydawnictwie, na konwentach komiksowych w Warszawie i Łodzi oraz w komiksowych sklepach specjalistycznych.


scenariusz: Szarlota Pawel
rysunki: Szarlota Pawel
format: 222 x 295
oprawa: twarda
objętość: 160 stron
data wydania: III.2009
ISBN: 978-83-61596-02-8
cena detaliczna: 99 zł

(więcej informacji...)


Wydawnictwo ONGRYS
Najlepszy wydawca 2010

Strony:
Kapitan Żbik
Zeszyty Komiksowe
Festiwal Komiksu w Łodzi
Christa dla zaawansowanych

Autorzy:
Papcio Chmiel
Bohdan Butenko

Portale:

Sklepy:

statystyka