Wydawnictwo ONGRYS


Nowinki   Wydawnictwo   Publikacje   Zakupy   Forum   Kontakt  

Kubu¶ Piekielny:
    Opis projektu
    Seria
    Publikacje
    Autorka
    Produkcja
    Recenzje

Patroni albumu:
Gildia Komiksu
Aleja Komiksu
Poltergeist

Wydawnictwo ONGRYS
Albumy:
    
Sk±d się bierze woda sodowa?
    
Antresolka profesorka Nerwosolka
    
Orient Men
    
Podróż smokiem Diplodokiem
    
Więcej albumów...

Kontakt:
wydawnictwo@ongrys.plWydawnictwo ONGRYS
Napisali o nas

Kubu¶ Piekielny

Przemek Szymczak - Recenzja komiksu "Kubu¶ Piekielny" - Gildia Komiksu (25.01.2010)

Trudno jest napisać recenzję komiksu, który zna się z dawnych lat. Je¶li dodatkowo ma się do komiksu sentyment można na dobre pożegnać się z jakimikolwiek ¶ladami obiektywizmu. Z drugiej strony jednak komiksy wydawane przez wydawnictwo Ongrys skierowane s± przede wszystkim do takich wła¶nie czytelników jak ja. Pozwalaj± przypomnieć sobie komiksy czytane w odcinkach w kolejnych numerach "¦wiata Młodych" - gazety, z której miliony Polaków poznały Tytusa, Kleksa albo agenta Tajfuna. Wydanie zebrane komiksów o Kubusiu Piekielnym pozwala powrócić na chwilę do "starych, dobrych czasów".

Andrzej Kłopotowski - Kubu¶ Piekielny. Powtórka z PRL - portal Wiadomo¶ci24.pl (4.07.2009)

Seria komiksowa o przygodach Kubusia Piekielnego i Malwinki Przesady to taki komiksowy odpowiednik filmów Barei. Oczywi¶cie, w wersji uproszonej. Ale i w niej nie brakuje aluzji do siermiężnej rzeczywisto¶ci Polski Ludowej.

Karol Wi¶niewski - Kubu¶ Piekielny - Aleja Komiksu (25.06.2009)

"Kubu¶ Piekielny" zawsze stał w cieniu Kleksa - najbardziej znanej postaci stworzonej przez Szarlotę Pawel. Powiedziałbym nawet, że jest to komiks nieco zapomniany, pomimo wieloletniej publikacji w "¦wiecie Młodych" oraz dwóch albumów wydanych ł±cznie w kilkusettysięcznym nakładzie. Warto zatem przypomnieć, czym jest "Kubu¶ Piekielny".

Kuba Oleksak - Ramotka dla kolekcjonerów - Splot (9.04.2009)

"Kubu¶ Piekielny" dla dzisiejszych dzieciaków wyda się nudny i nieatrakcyjny, a co gorsza - momentami niezrozumiały. (...) Ale wznowienie komiksu Szarloty Pawel wcale nie jest przeznaczone dla dzieci, tylko dla komiksowych kolekcjonerów, którzy pamiętaj± kolejki do kiosków po nowy numer "¦wiata Młodych".

Marcin Osuch - Wej¶cie Ongrysa - Ziniol (1.04.2009)

Kolejne wznowienie kultowego komiksu czasów PRL-u. Trzymaj±c w ręku album "Kubu¶ Piekielny", trzeba przyznać, że młode wydawnictwo Ongrys bardzo przyłożyło się do swojego zadania. Nie do¶ć, że do r±k czytelników trafił komplet przygód Kubusia, to wydanie od strony edytorskiej jest dopracowane pod każdym względem.

Paweł "Kingpin" Sawicki - Kubu¶ Piekielny - Ziniol (22.03.2009)

(...)Po nowe wydanie Kubusia Piekielnego na pewno sięgn± ci, którzy czytali je w dzieciństwie. Nie tylko po to, aby odnaleĽć pierwiastek dziecka w sobie, ale też w dużej mierze po to, aby poczytać te opowie¶ci swoim dzieciom. (...)

Marcin Kamiński - Kubu¶ Piekielny powraca - portal Plejada.pl (20.03.2009)

(...)Dla tych, którzy z wypiekami czekali na nowe numery "¦wiata Młodych" by poznać dalsze przygody Tajfuna, Metacoma, czy Kleksa, spotkanie z Piekielnymi i Przesadami będzie jak spotkanie ze starymi znajomymi. Humor Szarloty Pawel oparł się upływowi czasu i choć nie wszystkie żarty będ± dla czytelników urodzonych po 89 roku zrozumiałe, perypetie Kubusia wci±ż wywołuj± na twarzy u¶miech.(...)

Wydawnictwo ONGRYS
Najlepszy wydawca 2010

Strony:
Kapitan Żbik
Zeszyty Komiksowe
Festiwal Komiksu w Łodzi
Christa dla zaawansowanych

Autorzy:
Papcio Chmiel
Bohdan Butenko

Portale:

Sklepy:

statystyka