Wydawnictwo ONGRYS


Nowinki   Wydawnictwo   Publikacje   Zakupy   Forum   Kontakt  

Publikacje:
    Albumy
    Inne publikacje

Wydawnictwo ONGRYS
Albumy:
    
Skąd się bierze woda sodowa?
    
Antresolka profesorka Nerwosolka
    
Orient Men
    
Podróż smokiem Diplodokiem
    
Więcej albumów...

Kontakt:
wydawnictwo@ongrys.plWydawnictwo ONGRYSKubuś Piekielny - wersja kolekcjonerska

scenariusz: Szarlota Pawel
rysunki: Szarlota Pawel
format: 222 x 295
oprawa: twarda
objętość: 160 stron
data wydania: IV.2009
ISBN: 978-83-61596-02-8
uwagi: sygnowane, numerowane egzemplarze
cena detaliczna: 99 złKubuś Piekielny to humorystyczny komiks opisujący perypetie dwóch rodzin mieszkających w wielkim mrówkowcu. Codzienne życie obfitujące w pozornie błahe wydarzenia, relacje rodzinne i sąsiedzkie, a wszystko to umieszczone w realiach z okresu PRL-u, tworzy ciekawą mieszankę sytuacji zwykłych i absurdalnych.

Kubuś i Malwinka to duet nie do zdarcia. Dzieci są wszędobylskie i ciekawe świata, a dzięki nieograniczonej wyobraźni wymyślają coraz to nowe psoty. Ich zwariowane pomysły potrafią wyprowadzić z równowagi nawet spokojnych zazwyczaj rodziców. Jednak to właśnie dzieci najlepiej potrafią zaadaptować się do siermiężnej rzeczywistości, w której rodzicom często brakuje już sił.

Tłem tych wydarzeń jest PRL-owska codzienność, której obraz dziś - po wielu latach - jest tym bardziej interesujący. W nowym mieszkaniu wszystko się rozpada, brakuje balkonu i drzwi wejściowych. Aby stać się posiadaczem malucha trzeba przez wiele lat oczekiwać na talon (lub wygrać na loterii) a urlop można spędzić na trawniku przed blokiem. Świętem staje się podłączenie telefonu, zaś pojawienie się w sklepie dobrej farby do włosów powoduje powszechną mobilizację.

Album zawiera przygody Kubusia, które były wcześniej wydane w książeczkach "Przeprowadzka" oraz "Sąsiedzi", przygody zamieszczone w Świecie Młodych oraz Uśmiechu Numeru oraz kilkanaście plansz narysowanych specjalnie do tego wydania.Wydanie rozszerzone

W wydaniu podstawowym jest 121 stron komiksów, ale nie są to wszystkie dotychczas narysowane przygody. W Świecie Młodych w latach 1977 i 1979 ukazały się dwa cykle zawierające w sumie 45 przygód, z których 26 zostało przez autorkę przerysowanych w książeczkach. A co z pozostałymi? Z jednej strony nie ma jak włączyć ich do albumu, bo nie pasują ani scenariuszowo (Piekielni mieszkają w nich w domku jednorodzinnym - dlaczego tak jest czytaj w opisie serii), ani graficznie (to w końcu najstarsze przygody Kubusia, rysowane całkiem inaczej). Z drugiej - miłośnicy serii zapewne chcieliby się z nimi zapoznać. Zostały więc zamieszczone w wydaniu rozszerzonym.

Wszystkie egzemplarze wydania rozszerzonego zostały opatrzone numerem oraz autografem autorki.

Komiksy

Album zawiera nastepujące komiksy:

  1. Przeprowadzka
  2. Sąsiedzi
  3. Ja, Kubuś
  4. Kubuś i jego rodzinka
  5. Remont? Remont!
  6. Kubuś i Malwinka
  7. Dodatki
  8. Piekielny Kubuś

"Przeprowadzka" i "Sąsiedzi" to komiksy wydane wcześniej w książeczkach. "Remont? Remont!" prezentujemy w takiej postaci, jak ukazały się w Świecie Młodych, podobnie "Ja, Kubuś" (w gazecie jedna plansza została pominięta).

"Kubuś i Malwinka" to epizody publikowne w Uśmiechu Numeru, z których jeden - "Wspomnienie z wakacji" - został pokolorowany. Rozdział uzupełniony jest jednym całkiem nowym epizodem pt. "Niedowiarek". Kolejne przygody narysowane specjalnie do tego albumy stanowią rozdział "Kubuś i jego rodzinka".Dodatki

Oprócz komiksów w albumie znajdą się m.in: bibliografia dotychczasowych wydań Kubusia, krótki opis całej serii, wywiad z Szarlotą Pawel, wyjaśnienia autorki dotyczące niektórych niuansów PRL-u, przedstawionych w komiksach oraz ilustracje z kubusiem i Malwinką. Jest też reprint planu lekcji z roku 1979.

Rozdział "Piekielny Kubuś" zawiera przygody z najstarszych serii zamieszczonych w Świecie Młodych.

Wydawnictwo ONGRYS
Najlepszy wydawca 2010

Strony:
Kapitan Żbik
Zeszyty Komiksowe
Festiwal Komiksu w Łodzi
Christa dla zaawansowanych

Autorzy:
Papcio Chmiel
Bohdan Butenko

Portale:

Sklepy:

statystyka