Wydawnictwo ONGRYS


Nowinki   Wydawnictwo   Publikacje   Zakupy   Forum   Kontakt  

Konkursy
    Aktualne
    Zakończone
    Regulamin

Wydawnictwo ONGRYS
Albumy:
    
Sk±d się bierze woda sodowa?
    
Antresolka profesorka Nerwosolka
    
Orient Men
    
Podróż smokiem Diplodokiem
    
Więcej albumów...

Kontakt:
wydawnictwo@ongrys.plWydawnictwo ONGRYSMaraton konkursowyDla prawdziwych miło¶ników komiksów Szarloty Pawel przygotowali¶my maraton konkursowy. Składał się on z czterech etapów i był rozegrany w dniach 9.II - 8.III.2009

Główn± nagrod± w maratonie konkursowym była oryginalna, kolorowa ilustracja autorstwa Szarloty Pawel! Oprócz tego zwycięzca otrzyma rozszerzon± wersję albumu "Kubu¶ Piekielny" wraz z dodatkami. Za drugie miejsce w maratonie nagrod± jest album "Kubu¶ Piekielny" w wersji rozszerzonej. Trzeciej nagrody nie przyznali¶my.

Maraton konkursowy składał się z czterech etapów. Rozwi±zania zadań nalezało przesyłać w terminie wyznaczonym dla każdego z etapów. Za rozwi±zanie zadań nadesłanych po terminie przyznali¶my połowę punktów wynikaj±cych z odpowiedzi. Punktacji podlegały tylko rozwi±zania nadesłane do czasu zakończenia maratonu, czyli do 8.III.2009.

Za rozwi±zanie każdego zadania można było uzyskać 0-100 punktów. Tryb przyznania punktów w każdym zadaniu zależał od tre¶ci zadania.

Terminy trwania poszczególnych etapów:
Etap I - 9-22.II.2009
Etap II - 16-22.II.2009
Etap III - 23.II-1.III.2009
Etap IV - 2-8.III.2009

Pierwsze miejsce uzyskuj±c 152 punkty zaj±ł Jarosław Paluchowski. Drugie miejsce z minimalnie słabszym wynikiem 143 punktów zaj±ł Jacek Jastrzębski. Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Poniżej przedstawiamy tre¶ć poszczególnych etapów wraz z prawidłowymi odpowiedziami.


Zadanie 1:Papuga Klara mówi ludzkim głosem. Ale to nie jedyne zwierze, które przemówiło w komiksach o Kubusiu. Wymień jak najwięcej innych zwierz±t (poza papug±), które mówi±.

Przy podawaniu odpowiedzi należy okreslić gdzie pojawił się dany motyw.

W komiksach z Kubusiem psy mruczały, tygrys warczał a koty miałczały - ale tego wszystkiego nie brali¶my pod uwagę. Ludzkim głosem przemówiły: wróble na parapecie (S±siedzi str. 7, Piekielny Kubu¶ odc. 21), ¶winki morskie na giełdzie (Kubu¶ i jego rodzinka odc. 21) oraz w±ż (Piekielny Kubu¶ odc. 17). Za podanie każdego z tych zwierzaków przyznawali¶my po 33 punkty.
Zadanie 2:

Zgromadzili¶my kilka wycinków z komiksów z Kubusiem. Waszym zadaniem było okre¶lić sk±d pochodz±. Za każdy prawidłowo rozpoznany wycinek przyznawali¶my 10 punktów.

W przypadku komiksu ze ¦wiata Młodych należało podać tytuł serii i odcinek. Dla komiksów z ksi±żeczek - tytuł ksi±żeczki i numer strony. Dla komiksów z U¶miechu numeru - numer ksi±żeczki lub tytuł historyjki.
Wycinek 1 - Ja, Kubu¶ str. 17 (odc. 8)

Wycinek 2 - Kubu¶ i jego Rodzinka odc. 9

Wycinek 3 - Przeprowadzka wyd. I str 6, wyd. II str 7
Wycinek 4 - Przeprowadzka wyd. I str 5, wyd. II str 6
Wycinek 5 - Ja, Kubu¶ str. 8 (odc. 4)
Wycinek 6 - S±siedzi wyd. I str 5, wyd. II str. 6
Wycinek 7 - Remont odc. 8
Wycinek 8 - Piekielny Kubu¶ odc. 30
Wycinek 9 - Piekielny Kubu¶ odc. 8
Wycinek 10 - Ja, Kubu¶ str. 7 (odc. 3)
Zadanie 3:

W bloku Kubusia mieszka całkiem sporo osób - jego sasiadów. Kto czytaj±c komiks zwraca na nich uwagę? Ale czasem trzeba, bo w trzecim zadaniu szukali¶my s±siadów Kubusia.

Wybrali¶my jedena¶cie postaci. Spo¶ród nich aż dziesięć to s±siedzi Kubusia i Malwinki. Jedna s±siadem nie jest - przy czym nie podali¶my czy jest to inna postać z Kubusia, czy też bohater całkiem innego komiksu.

W rozwi±zaniu można było zaznaczyć dowoln± liczbę postaci. Za każdego prawidłowo zaznaczonego s±siada uczestnik otrzymał 10 punktów. Ale gdyby kto¶ zaznaczył fałszywego s±siada - nie dostałby punktów w ogóle! Na szczę¶cie nie zdarzyła się taka sytuacja.

Fałszywym s±siadem była postać nr 6 - u¶miechnięty pan w okularach. To nauczyciel biologii Jonka i Jonki - bohater komiksu "Tajemnica VII B".


Zadanie 4:

W ostatnim zadaniu trzeba było odpowiedzieć na 10 pytań dotycz±cych komiksów z Kubusiem. Za każd± prawidłow± odpowiedĽ uczestnik otrzymał 10 punktów.Pytanie nr 1:

Jaki obcy język znała Papuga Klara?
a) Angielski
b) Niemiecki
c) Francuski


Pytanie nr 2:

W ksi±żeczce Przeprowadzka Piekielni zamieszkali w mieszkaniu nr 555. A jaki numer mieszkania mieli w pierwszej wersji przygód w serii Kubu¶ i jego rodzinka w "¦wiecie Młodych"??
a) 333
b) 444
c) 555
Pytanie nr 3:

Ile Małych Fiatów mieli Piekielni?
a) jednego
b) dwa
c) trzy
Pytanie nr 4:

Ile odcinków Kubusia ukazało się w "¦wiecie Młodych"?
a) 78
b) 100
c) 128


Pytanie nr 5:

W ksi±żeczce S±siedzi Kubu¶ znajduje monetę dwudziestozłotow±, za któr± kupuje los na loterii. Jaki nominał miała moneta w pierwszej wersji tej przygody zamieszczonej w "¦wiecie młodych"?
a) 5 zł
b) 10 zł
c) 20 zł
Pytanie nr 6:
Na jakim instrumencie grał Kubu¶ w orkiestrze podwórkowej?
Na pokrywkach od garnkówPytanie nr 7:
Kto z s±siadów Kubusia ma piec kaflowy?
profesor GuzdraPytanie nr 8:
Kim był pradziadek Kubusia?
Był magikiem (o czym mówił Kubu¶ grzebi±c w jego kufrze w historyjce o czapce-niewidce)
Pytanie nr 9:
Co znajduje się w tej paczce?
Strusie jajo - prezent urodzinowy dla Waldka ParczaPytanie nr 10:
Kim był Pan Lucek?
Pan Lucek budował Piekielnym domek.

Wydawnictwo ONGRYS
Najlepszy wydawca 2010

Strony:
Kapitan Żbik
Zeszyty Komiksowe
Festiwal Komiksu w Łodzi
Christa dla zaawansowanych

Autorzy:
Papcio Chmiel
Bohdan Butenko

Portale:

Sklepy:

statystyka