Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady - limitowane wydanie kolekcjonerskie.

Album "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" to jeden z komiksów mistrza Tadeusza Baranowskiego skierowany dla młodszych czytelników. Bohaterami są nieduże leśne skrzaty - fruwaczki. Dwoje z nich - Amadynka i Huzarek - zostaje porwanych przez sługi Czarnego Ptaszyla. Fruwaczki organizują wyprawę ratunkową.

Album "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" wydany był w 1989 roku przez wydawnictwo "Akapit". Później, w latach 90-tych oryginały komiksu zostały skradzione przez nieuczciwego wydawcę, co uniemożliwiło jego wznowienie. Ostatnio autor komiksu wspólnie z malarką Aleksandrą Spanowicz oraz Wydawnictwem Ongrys postanowili odtworzyć ten komiks i wydać go jeszcze raz. Zachowały się negatywy kreski plansz komiksowych, z których wydawca przygotował duże, czarno-białe wydruki. Rysowniczka pomalowała je ręcznie, wzorując się na kolorach z pierwszego wydania albumu. Prace nad wznowieniem zostały zakończone i mali czytelnicy znów mogą śledzić zmagania fruwaczków z Czarnym Ptaszylem.

Wydawnictwo Ongrys wydało limitowany album będący pierwszym (a kto wie, czy nie ostatnim) zbiorczym wydaniem przygód fruwaczków! Można go zamawiać w sprzedaży wysyłkowej.

Album zawiera będzie:
- komiks "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady",
- komiks "To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia",
- wywiad z autorem dotyczący kulisów powstania tych komiksów,
- reprodukcję okładki czasopisma "Ja, Ty, My" na której pojawiły się fruwaczki,
- reprodukcję zapowiedzi komiksu,
- szkice postaci,
- płócienną oprawę.

Łączna objetość albumu: 168 stron.

Do albumu dołączone są specjalne dodatki:
- plansza lub część planszy komiksu z wydrukowanym konturem, ręcznie pomalowana przez Aleksandrę Spanowicz,
- oryginalna, odręczna ilustracja książkowa narysowana przez Tadeusza Baranowskiego,
- pocztówka z motywem z komiksu.


Zapraszamy do zamawiania albumu! Do wyboru są następujące zestawy:Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady - zestaw z kadrem (cena zestawu: 190 zł)

W zestawie znajdują się:
- limitowana wersja albumu,
- jeden kadr komiksu z wydrukowanym konturem, ręcznie pomalowany przez Aleksandrę Spanowicz,
- oryginalna, odręczna ilustracja książkowa narysowana przez Tadeusza Baranowskiego,
- pocztówka z motywem z komiksu.

Przy zamawianiu można dołączyć sugestię co lub kogo może przedstawiać kadr, ale nie gwarantujemy, że uda się tę sugestię wziąć pod uwagę.Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady - zestaw z dużym kadrem (cena zestawu: 260 zł)

W zestawie znajdują się:
- limitowana wersja albumu,
- jeden duży kadr komiksu (1/3 planszy) z wydrukowanym konturem, ręcznie pomalowany przez Aleksandrę Spanowicz,
- oryginalna, odręczna ilustracja książkowa narysowana przez Tadeusza Baranowskiego,
- pocztówka z motywem z komiksu.

Przy zamawianiu proszę przesłać jedną lub kilka propozycji wybranego kadru. O wyborze decyduje kolejność wpływania zamówień.Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady - zestaw z połową planszy (cena zestawu: 300 lub 330 zł w zależności od planszy)

W zestawie znajdują się:
- limitowana wersja albumu,
- połowa planszy z wydrukowanym konturem, ręcznie pomalowana przez Aleksandrę Spanowicz,
- oryginalna, odręczna ilustracja książkowa narysowana przez Tadeusza Baranowskiego,
- pocztówka z motywem z komiksu.

Przy zamawianiu proszę przesłać jedną lub kilka propozycji wybranego kadru. O wyborze decyduje kolejność wpływania zamówień.Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady - zestaw z 2/3 planszy (cena zestawu: 390 zł)

W zestawie znajdują się:
- limitowana wersja albumu,
- 2/3 planszy z wydrukowanym konturem, ręcznie pomalowana przez Aleksandrę Spanowicz,
- oryginalna, odręczna ilustracja książkowa narysowana przez Tadeusza Baranowskiego,
- pocztówka z motywem z komiksu.

Przy zamawianiu proszę przesłać jedną lub kilka propozycji wybranego kadru. O wyborze decyduje kolejność wpływania zamówień.

Przy zamawianiu proszę przesłać jedną lub kilka propozycji wybranego kadru. O wyborze decyduje kolejność wpływania zamówień.Dostępne plansze i kadry:

Na stronie http://ongrys.pl/ciotka.htm postaramy się zaprezentować dostępne plansze i kadry - przesyłając zamówienie proszę wybrać jedną lub kilka propozycji wybranego kadru. O wyborze decyduje kolejność wpływania zamówień. Powyższą stronę proszę traktować orientacyjnie - postaramy się aktualizować ją jak najczęściej i wyłączyć zamówione kadry, ale może się zdarzyć, że jakiś kadr widoczny na stronie został juz zamówiony i jest niedostępny. Pod miniaturką kadru są numery zgodne z numeracją plansz w pierwszym wydaniu, a najlepiej po prostu dołączyć miniaturkę do maila z zamówieniem.Zamówienia

Albumy z dodatkami można zamawiać wysyłkowo. Zamówienia można przesyłać pocztą elektroniczną na adres: ongrys@ongrys.pl. Najlepiej w temacie wiadomości wpisać "zamówienie - Jak ciotka Fru-Bęc...", żeby łatwo można było odnaleźć wiadomości. Razem z zamówieniem proszę przesłać wybór planszy / kadru (można posługiwać się numeracją plansz lub miniatuami z powyzszej strony). W zamówieniu proszę podać adres oraz preferowany sposób wysyłki. Przygotowanie wybranych zestawów trochę potrwa - ok. 2-3 tyg. od wpłaty.

Koszt przesyłki: 15 zł paczką pocztową, 15 zł firmą kurierską DHL, 25-35 zł pocztą - przesyłką wartościową. Nie polecamy wysyłki paczką, ewentualnie najtańsze zestawy.Pytania i odpowiedzi dotyczące limitowanego albumu:

Czy album będzie dostępny w księgarniach i sklepach?

  Album można kupić u wydawcy, nie przewidujemy dystrybucji przez księgarnie i sklepy komiksowe.

Czy mogę zamówić taniej sam album, bez dodatków?

  Aktualnie sprzedajemy albumy wyłącznie w powyższych zestawach.

Czy zbiorcze wydanie "Ciotki" i "Bestii" będzie miało także swoją zwykłą edycję?

  Opublikowaliśmy zwykłe wydanie "Ciotki", zwykłe wydanie "Bestii" oraz kolekcjonerskie wydanie zbiorcze oferowane na tej stronie. W ciągu najbliższych kilku lat raczej nie będzie innych wydań.

Czy szkice w tym albumie różnią się od szkiców z kolekcjonerskiej edycji albumu "To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia" wydanej w 2010 roku?

  Nie, to te same szkice. Więcej autor po prostu nie ma. Z materiałów dodatkowych w albumie nowe będą: reprodukcje okładek, okładka "Ja, Ty, My", zapowiedź oraz wywiad.

Dlaczego na planszach i kadrach, które oferujecie z albumem, kreska jest nie w postaci oryginalnej, tylko wydrukowana?

  Ponieważ oryginalna kreska została autorowi skradziona. Za to kolor na planszach jest oryginalny, malowany ręcznie przez Aleksandrę Spanowicz.

Czy można zamawiać plansze z albumu "To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia"?

  Nie, oferta dotyczy wyłącznie plansz i kadrów z komiksu "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady".

Czy można zamówiać album w zestawie z oryginalną okładką komiksu?

  Nie, nie dysponujemy oryginałem okładki.

Czy mogę zamówić zwykłą wersję albumu "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady"?

  Zwykłej wersji nie trzeba zamawiać w wydawnictwie, jest ona dostępna w sklepach komiksowych i księgarniach razem z innymi albumami Ongrysa.