Wydawnictwo ONGRYS


Nowinki   Wydawnictwo   Publikacje   Zakupy   Forum   Kontakt  

Publikacje:
    Albumy
    Inne publikacje

Wydawnictwo ONGRYS
Albumy:
    
Skąd się bierze woda sodowa?
    
Antresolka profesorka Nerwosolka
    
Orient Men
    
Podróż smokiem Diplodokiem
    
Więcej albumów...

Kontakt:
wydawnictwo@ongrys.plWydawnictwo ONGRYS
Przygody fruwaczków - limitowane wydanie zbiorcze

7.04.2017

Wydawnictwo Ongrys przygotowuje wznowienia komiksów "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady", "To doprawdy kiepska sprawa kiedy bestia się pojawia", a także limitowane wydanie zbiorcze. Więcej informacji o tym ostatnim - po kliknieciu w okładkę.Styczniowe albumy Ongrysa:

20.01.2017
Festiwalowe prewmiery

1.10.2016
Już w sprzedaży - przygody Tima i Mikiego, drugi tom prof. Filutka oraz książka o Jerzym Wróblewskim.

23.05.2016
Prof. Filutek 1967-1984

scenariusz: Zbigniew Lengren
rysunki: Zbigniew Lengren
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objętość: 176 stron
cena detaliczna: 59 zł
data wydania: V.2016
ISBN: 978-83-61596-75-2


Profesor Filutek to elegancki starszy pan. Nosi charakterystyczny staroświecki żakiet i melonik. Jest pogodny, nieco naiwny, a czasem odrobinkę złośliwy. Wciąż pełen energii i ciekawości świata. Jest też niezwykle pomysłowy - na każdy problem znajdzie jakieś niekonwencjonalne rozwiązanie. Jego przygody czasem są nostalgiczne, czasem romantyczne, a zazwyczaj po prostu wesołe. I ta pogoda ducha profesora Filutka udziela się czytelnikom, czyniąc z tych komiksów działo uniwersalne i ponadczasowe.

Paski z przygodami profesora Filutka oraz jego pieska Filusia ukazywały się w tygodniku "Przekrój" w latach 1948-2003. Odcinki z lat 1948-1966 zostały zamieszczone w pierwszej księdze. W drugiej znajduje się kolejnych 814 odcinków, a w przygotowaniu jest jeszcze trzeci tom.Tim i Miki: W Krainie Psikusów

scenariusz: Dominik Szcześniak
rysunki: Piotr Nowacki
kolor: Sebastian Skrobol
format: 215 x 290
oprawa: miękka
druk: kolorowy
objętość: 64 strony
cena detaliczna: 35 zł
data wydania: V.2016
ISBN: 978-83-61596-78-3


Pewnego dnia za sprawą magii znikają rodzice małych dzieci. Dwaj koledzy: Tim i Miki, postanawiają odnaleźć zaginionych, tym bardziej, że są wśród nich także ich mamy i ojcowie, za którymi mocno już tęsknią.

Dzięki magicznemu portalowi ukrytemu za szafą, przenoszą się do niesamowitego świata. Czeka tam na nich masa przygód. Będą musieli stawić czoła kapitanowi Marszczybrewce i jego piratom, przeżyją atak Buziakowców, a także trafią do zamku straszliwego Lorda Valdemara.

Album zawiera długą historię zatytułowaną "W Krainie Psikusów", krótki epizod "Dary losu", a także szkice oraz materiały dodatkowe.Jerzy Wróblewski okiem współczesnych artystów komiksowych

Autor: Maciej Jasiński
format: 210 x 297
oprawa: miękka
druk: czarno-biały / kolorowy
objętość: 144 strony
cena detaliczna: 64,95 zł
data wydania: V.2016
ISBN: 978-83-61596-76-9


Książka "Jerzy Wróblewski okiem współczesnych artystów komiksowych" to publikacja poświęcona twórczości jednego z najlepszych polskich rysowników komiksowych. Jerzy Wróblewski to autor takich albumów jak "Figurki z Tilos", "Skradziony Skarb", "Hernan Cortes i podbój Meksyku". Fanom jest doskonale znany z serii "Kapitan Żbik", komiksów drukowanych w "Relaxie", a także autorskiej serii komiksowej o przygodach szeryfa Binio Billa.

W książce znalazła się cała masa ciekawostek dotyczących powstawania komiksów Jerzego Wróblewskiego, a także wspomnienia scenarzystów i redaktorów pism, z którymi współpracował. Publikację uzupełnia ponad 250 grafik i zdjęć, w tym: niepublikowane plansze, szkice, próbne wersje plansz czy okładek i wiele innych.
Ongrys w 2016

4.01.2016

Parę słów o tym, czym Ongrys będzie się zajmował w roku 2016:

- kolejne tomy "Z archiwum Jerzego Wróblewskiego", najbliższe zeszyty to najprawdopodobniej będą: "Zemsta Faraona", "Ringo" i "Montana + Szeryf miasta Hope",
- dalsze zeszyty "Kapitana Żbika" zgodnie z pierwotną kolejnością wydania. Na razie z pominieciem tych narysowanych przez Grzegorza Rosińskiego, ale mam nadzieję, że wkrótce uda nam się to nadrobić,
- "Skład Główny tom II",
- kolejne albumy Tadeusza Baranowskiego, w tym "Porady praktycznego Pana" oraz "Jak ciotka Fru-Bęc" (jak tylko zostanie pokolorowany), ale kolejność nie jest ostatecznie ustalona, wszystko zależy od prac nad ich przygotowaniem,
- drugi tom "Profesora Filutka",
- "Kryształowy Miecz"
- "Vance: Ringo",
- "Sędzia Dredd: Kompletne akta" tom 13,
- antologia komiksów Szarloty Pawel (od dawna zapowiadana, ale w końcu się uda),
- "Tajfun - Afera Bradleya" - jak tylko zostanie pokolorowany,
- "Saga Valty tom III" - jak tylko zostanie narysowany,
- i jeszcze parę niespodzianek w zanadrzu.

I jeszcze o planach dotyczących Sędziego Dredda. Polskie wydanie będzie oparte na serii "Judge Dredd: The Complete Case Files". Wymyśliliśmy sobie, że zaczniemy od tomu 13 , czyli pierwszego z kolorowymi komiksami (który powinien się ukazać pod koniec roku), potem (w 2017) będzie tom 14, a potem zobaczymy. Jak seria zostanie dobrze przyjęta, postaramy się kontynuować i zwiększyć częstotliwość do dwóch tomów rocznie.
"Orient Men" oraz "Pięć błękitnych goździków" w kioskach i księgarniach.

18.12.2015
Orient Men: Śmieszy, tumani, przestrasza

Scenariusz: Tadeusz Baranowski
Rysunki: Tadeusz Baranowski
Wydanie: II
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objętość: 56 stron
data wydania: XII.2015
ISBN: 978-83-61596-70-7
cena detaliczna: 39,99 zł


Menów dzielimy, podobnie jak kawę, na: Super Menów, Wyborowych Menów i Orient Menów. A oto i on, Orient Men, we własnej osobie. Bohater kultowego komiksu "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa", tym razem w albumie wyłącznie z własnymi przygodami. Jego przygody z poprzedniego albumu zostały uzupełnione historyjkami z magazynów: "Relax", "Świat Młodych" i "Świat Komiksu".
Pięć błękitnych goździków

scenariusz: Władysław Krupka
rysunki: Zbigniew Sobala
liczba stron: 24
format: 165 x 235
oprawa: broszurowa
druk: czarno-biały
papier: offsetowy
data wydania: XII.2015
ISBN: 978-83-61596-71-4
Wydanie: I
cena: 12 zł


Dwa najstarsze komiksy z kapitanem Żbikiem, publikowane w prasie codziennej w 1968 roku!

W opowieści "Pięć błękitnych goździków" zespół Żbika szuka zabójcy Barbary Janickiej, zamordowanej we własnym domu. Na jej zwłokach sprawca ułożył błękitne goździki. W jakim celu?

Druga historia - "Dziękuję kapitanie" - znana jest z zeszytu pod tym samym tytułem. Tutaj prezentowana jest jej wcześniejsza wersja. Zwłoki Edwarda Kleckiego, dyrektora fabryki chemicznej, zostają porzucone na ulicy. Ekipa śledcza rozpoczyna dochodzenie. Jednak mordercy nie mają zamiaru spokojnie czekać, aż milicja wpadnie na ich trop. Życie świadków, jak i samego Żbika, jest w niebezpieczeństwie.

Zeszyt ma dwie wersje z różnymi okładkami. W kioskach można dostać wersję z ilustracją Daniela Grzeszkiewicza (po lewej), a w księgarniach - Rafała Szłapy.
Kolejny zeszyt "Kapitana Żbika".

2.11.2015
Kryształowe okruchy

scenariusz: Anna Kłodzińska, Jan Tomaszewski
rysunki: Zbigniew Sobala
liczba stron: 32
format: 165 x 235
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: offsetowy
data wydania: X.2015
ISBN: 978-83-61596-69-1
Wydanie: II
cena: 12 zł


Milicja otrzymuje zgłoszenie zaginięcie inżyniera Jana Zaleskiego. Wkrótce potem odnajduje jego zwłoki. Wszystko wskazuje na to, że zbrodni dokonano na tle rabunkowym. Inspektor Janowski i kapitan Żbik zabezpieczają ślady, wśród których są kryształowe okruchy na ciele ofiary.
Nowe albumy

5.10.2015

Rodryk

Scenariusz: Lucien Meys
Rysunek: William Vance
Kolor: Petra
Tłumaczenie: Jakub Syty
Redakcja tekstu: Maciej Jasiński
Korekta: Ewa Lipińska
Wydawnictwo: Ongrys
Tytuł oryginalny: Tout Vance 7 - Intégrale Rodric
Wydawca oryginalny: Dargaud
Rok wydania oryginału: 2001
Liczba stron: 96
Format: 220x296 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 978-83-61596-68-4
Wydanie: I


Głównym bohaterem tego przygodowego komiksu jest rycerz o imieniu Rodryk. To weteran wypraw krzyżowych, człowiek szlachetny i znakomity wojownik.

Gdy jego przyjaciel, jerozolimski kupiec popada w tarapaty, zwraca się do Rodryka z prośbą o odwiezienie córki Blanki do swego brata. Rodryk wraz z giermkiem i Blanką ruszają w daleką podróż przez pustynię. W trakcie wyprawy w ręce rycerza dostaje się pergamin, od którego może zależeć kruchy rozejm panujący w Ziemi Świętej. Rodryk staje przed dylematem - czy odwieźć podopieczną w bezpieczne miejsce, czy też zrobić wszystko aby nie dopuścić do wybuchu wojny.

W albumie znalazły się dwa tomy miniserii, którą na podstawie scenariusza Luciena Meysa narysował William Vance. Całość uzupełniają znakomite ilustracje Vance'a, a także grafiki, które stanowiły jego źródło inspiracji.
Z archiwum Jerzego Wróblewskiego - 7 - Kapitan Jasny

scenariusz: Andrzej Białoszycki
rysunki: Jerzy Wróblewski
redakcja tomu: Maciej Jasiński
okładka: Jacek Michalski
liczba stron: 40
format: 295 x 210
oprawa: broszurowa
druk: czarno-biały
papier: kredowy
data wydania: IX.2015
ISBN: 978-83-61596-67-7
Wydanie: I
cena: 24,90 złTo tytuł obowiązkowy dla wszystkich fanów opowieści milicyjnych w klimacie Kapitana Żbika. Album zawiera dwie historie (Kryptonim Złota Doxa oraz Kryptonim Pająk), których głównym bohaterem jest Kapitan Jasny pracujący w bydgoskiej komendzie Milicji Obywatelskiej.

Komiksy były pierwotnie drukowane w 1974 r. na łamach bydgoskiej gazety "Dziennik Wieczorny". Na potrzeby tej publikacji zostały przerobione na wersję z dymkami.

Album uzupełniają żarty rysunkowe Jerzego Wróblewskiego, które zostały zaprezentowane na wystawie "PRL w krzywym zwierciadle" towarzyszącej tegorocznemu Bydgoskiemu Konwentowi Komiksu i Gier.Nowości w sprzedaży wysyłkowej

20.05.2015

Wszyscy ci, których nie było na Komiksowej Warszawie, albo ci, którzy byli i nie kupili naszych albumów, a potem zmienili zdanie, mogą teraz zamawiać je wysyłkowo. Zestawy, które można zamawiać są pokazane na grafice poniżej, można też dokładać starsze pozycje, np:

Prof. Filutek 1948-1966 - 40 zł
Tajfun: Zagadka układu C-2 (limitowana wersja kolekcjonerska) - 135 zł
Antresolka profesorka Nerwosolka - 45 zł
Josephine - 40 zł
Kapitan Żbik - zestaw czterech zeszytów - 29 zł
Tajfuny, Saga Valty, Planeta Robotów, Bruce Hawker w miękkiej, Spadająca gwiazda, Gapiszon i Korniszon - wszystkie po 28 zł

O ceny i dostępność innych tytułów proszę pytać.

Nie mamy już "Skąd się bierze woda sodowa" - ostatnie egzemplarze sprzedaliśmy na Festiwalu.

Zamówienia proszę przesyłać na adres mailowy wydawnictwa: ongrys@ongrys.pl, podając zamawiane tytuły i adres do wysyłki.

Albumy można też zakupić poprzez Allego, profil "ongrys_pl".Festiwal Komiksowa Warszawa

8.05.2015

Już za kilka dni Festiwal Komiksowa Warszawa, czas więc najwyższy zaprezentować przygotowywane na festiwal nowości:

Albumy:
- Bruce J. Hawker Wydanie Zbiorcze tom 2,
- Z archiwum Jerzego Wróblewskiego - 5 - Tarzan,
- Z archiwum Jerzego Wróblewskiego - 6 - Brunatny Pająk

oraz dodatki:

- miniksiążeczka "Parasol prof. Filutka",
- ilustracja z Bruce'a Hawkera - jeden z 16 wzorów,
- dwie pocztówki z żartami Jerzego Wróblewskiego,
- dwie pocztówki noworoczne z prof. Filutkiem,
- trzy zakładki z prof. Filutkiem.

Zestaw wszystkich nowości będzie można kupić na stoisku wydawnictwa z rabatem lub też z zestawem wszystkich 16 grafik z Bruce'a Hawkera gratis. Zapraszamy.Plany wydawnictwa na 2015!

29.01.2015

Rok 2014 był dla Ongrysa dość rewolucyjny: liczba publikacji wzrosła z dwóch do kilkunastu rocznie. Rozpoczęliśmy dystrybucję kioskową. Sięgnęliśmy po nieco nowszy komiks, niż dotychczas ("Josephine") - na razie trudno powiedzieć, czy będzie to stałe poszerzenie kręgu zainteresowań, czy jednorazowa akcja. Planujemy publikować komiksy frankofońskie, najchętniej znane, klasyczne serie w postaci wydań zbiorczych. Rok 2015 będzie rokiem kontynuacji.

"Kapitan Żbik" - staramy się o prawa do zeszytów z pierwszej dziewiątki. Niestety na razie nie jestem w stanie podać żadnych konkretów - które dokładnie zeszyty, w jakiej kolejności, w jakich terminach.

"Bruce J. Hawker" - Wznowienie pierwszego integrala, wydanie drugiego oraz wydanie albumów 4-7. Z komiksu frankofońskiego chcielibyśmy też rozpocząć publikację jeszcze jednej serii (również w postaci integrali), np. na jesień.

"Z Archiwum Jerzego Wróblewskiego" - W 2015 planowane są trzy zeszyty: zapowiadany już "Tarzan", przygody bydgoskiego kolegi Kapitana Żbika, czyli Kapitana Jasnego, a także klasyczny komiks sensacyjny "Brunatny Pająk".

Komiksy Tadeusza Baranowskiego - wznowienie "Podróży smokiem Diplodokiem", mam też nadzieję, że w 2015 uda się wznowić jeszcze jeden album.

Tajfun - "Afera Bradleya" (jak uda się odnaleźć wszystkie plansze i wykonać kolor) oraz kontynuacja "Nowych reguł gry" (jak powstaną).

"Prof. Filutek" - trwają prace nad drugim tomem, ale trudno powiedzieć, czy ukaże się w 2015, bo jest to dość czasochłonne.

"Saga Valty" - wydanie trzeciego albumu, jeśli tylko ukaże się w Belgii.

Antologia komiksów Szarloty Pawel - od dawna zapowiadana i wciąż odkładana - mam nadzieję, że w 2015 uda się ją przygotować.

Jak na Ongrysa, podobnie jak w roku 2014, to wciąż ambitne plany. Zobaczymy co z tego uda się wykonać. A może uda się do tego zestawu dołożyć coś jeszcze?


Trzeci zeszyt Kapitana Żbika

23.1.2015
Kapitan Żbik - 03 - Ryzyko cz. 3

scenariusz: Władysław Krupka, Krzysztof Pol, Romuald Tejszerski
rysunki: Zbigniew Sobala
liczba stron: 32
format: 165 x 235
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: offsetowy
data wydania: 23.I.2015
ISBN: 978-83-61596-54-7
Wydanie: II
cena: 10 zł

(więcej informacji...)
Archiwum wiadomości:
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008

Wydawnictwo ONGRYS
Najlepszy wydawca 2010

Strony:
Kapitan Żbik
Zeszyty Komiksowe
Festiwal Komiksu w Łodzi
Christa dla zaawansowanych

Autorzy:
Papcio Chmiel
Bohdan Butenko

Portale:

Sklepy:

statystyka